FAQ - dobre pytania

FAQ

FAQ

Kto pyta, nie błądzi :)

Dlaczego Fajnedzieci.pl?

Wykonujemy naszą pracę solidnie bez zawyżania cen, bo to nasza pasja. Pracujemy na sprzęcie najwyższej klasy. Jednak, co dla nas najważniejsze - to człowiek, a nie sprzęt realizuje film lub zdjęcia i to od niego zależy efekt końcowy.  Posiadamy też odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. I nigdy nie zawodzimy!

 W jaki sposób wysłać do nas pliki?

Najprościej będzie, jeśli użyjesz strony WeTransfer. To darmowe narzędzie, które wyśle maksymalnie 2GB za jednym zamachem. Wystarczy wpisać nasz email: fajnepytanie@gmail.com, wsybrać pliki do montażu i wytransferować. Możesz też wysłać nam pliki na serwer, ale polecamy pierwszą opcję. 

W jaki sposób przesłać pliki na serwer?

Aby zamieścić dane na naszym serwerze, potrzebujesz odpowiedniego programu (klienta FTP), który umożliwi taką operację. Polecamy pobranie darmowego i wygodnego programu FileZilla ze strony https://filezilla-project.org.

 

Po uruchomieniu programu FileZilla należy wpisać kolejno:

 

  • Serwer: ftp.fajnyslub.nazwa.pl
  • Użytkownik: fajnyslub_fajnedzieci
  • Hasło: fajneHaslo123 

Po udanym połączeniu z serwerem ("Szybkie łączenie") należy skopiować przygotowane uprzednio pliki z lokalnego dysku na serwer. To proste, po prostu przeciągnij swój folder w okno "Pusta lista katalogów" i poczekaj aż kopiowanie zostanie ukończone.

 

W razie problemów zalecamy konfigurację i nawiązanie połączenia w następujący sposób. Należy wybrać z menu kolejno: Plik oraz Menedżer stron.
W oknie Menedżera stron naciśnij przycisk Nowy adres, a następnie wpisz następujące szczegóły połączenia FTP:

 
  • Serwer: fajnyslub.nazwa.pl
  • Protokół: (wybierz) SFTP - SSH File Transfer Protocol,
  • Typ logowania: (wybierz) Normalny,
  • Użytkownik: fajnyslub_fajnedzieci
  • hasło: fajneHaslo123

 

Po zakończeniu transferu plików należy zamknąć połączenie FTP z serwerem. W tym celu na pasku narzędzi kliknij przycisk odłączania serwera (ikonka z przekreślonym symbolem komputera).

 

Następnie poinformuj nas mailem (fajnepytanie@gmail.com) o przesłaniu plików, abyśmy mogli jak najszybciej rozpocząć pracę i skopiować twój materiał na nasz dysk. To ważne! 

Jak długo trwa montaż filmu i obróbka zdjęć?

Czas pracy uzależniony jest od ilości zleceń. Nie ukrywamy, że w sezonie zimowym nie trzeba długo czekać - montaż i obróbka zajmują nam do 14 dni. Inaczej jest w sezonie letnim, kiedy pracy mamy znacznie więcej i pracujemy zgodnie z chronologią zleceń. Staramy się, żeby czas oczekiwania przyspieszyć, ale jednak najważniejsza jest dla nas jakość, a nie szybkość realizacji. Średnio latem praca nad zleceniem zajmuje nam do 30 dni. Przy bardzo złożonym zamówieniu czas realizacji ustalamy indywidualnie.

Czy potrzebna jest umowa?

Tak. Każde zlecenie wykonujemy na podstawie podpisanej umowy. Można zawrzeć ją osobiście lub elektronicznie. Umowa to przede wszystkim gwarancja dla ciebie wykonanej usługi, a dla nas otrzymania zapłaty. 

W jakiej formie otrzymam zmontowany film, a w jakiej zdjęcia?

Film wypalamy na DVD lub BD z indywidualnym nadrukiem. Płytę można odebrać osobiście lub otrzymać pocztą - płatne przelewem lub za pobraniem. W razie potrzeby możemy również podesłać link z możliwością ściągnięcia filmu. Albo wsyłać go dzięki WeTransfer. Zdjęcia również nagrywamy na DVD z indywidualnym nadrukiem. Dodatkowo przy zamówieniu "fotografii na chrzest", płytę wkładamy do eleganckiego etui. Na życzenie i za dodatkową opłatą możemy przygotować album lub fotoksiążkę według indywidualnego projektu.

Brakuje twojego pytania?


Przepisz kod, który widzisz na obrazku.